Králové s Kralupy dotahovali marně

Ve vyrovnané partii s Kralupy nejdřív Králové dostali lekci z produktivity a prohrávali už 0:3. Sympatický boj přinesl snížení, ale nakonec na body nestačil, i když k vyrovnání moc nechybělo. Za Písek se trefili Jan Matiášek a Tomáš Rousek.
2. liga - Západní konference 23/24, 3. kolo, so 30.9.2023, Zimní stadion Písek
IHC Králové Písek
HK Kralupy nad Vltavou
2:3
0:1, 0:2, 2:0
Branky a nahrávky: 51. Matiášek (Volf, Rousek), 59. Rousek (Šilhán) – 20. Zídek (Hampl), 24. Hrala, 28. Šilhavý (Hampl). Rozhodčí: Šmika – Kubíček, Hošťálek. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 250. Střely na branku: . Průběh utkání: .
IHC Králové Písek: Kříž (I. Svoboda) – Hanus, Radoš, Šilhán, Vajner, J. Turek, Pavlát, Kurfürst – Matiášek, Volf, Rousek – Hollar, Koupal, Pouzar – F. Kolář, Ženíšek, Hracholski – M. Novotný, Vá. Brož, Andrle.
HK Kralupy nad Vltavou: Kralupy n. Vltavou: Sochůrek (L. Novotný) – Zajíc, David (C), T. Pejchal, Kapoun, Straka, Chládek, J. Kučera – Hrala, Husarik, Kellerstein – Bezouška (A), Šilhavý (A), Soukup – Zídek, Hampl, Bradáček – Marek, Broš, T. Prášek.

V první třetině měli možná více šancí domácí hokejisté, ale ani kralupští hráči se nenechali zahanbit. A byli to právě oni, kdo opouštěl led spokojenější. V poslední minutě první třetiny poslal hosty do vedení pohotovou střelou Václav Zídek, když využil nedůrazu v písecké obraně a včas obral beka o puk v ostrém úhlu. Zakončení bekhendem už mu žádnou starost nenadělalo.

Ve druhé třetině se výrazně k výhře přiblížili Středočeši, kteří těžili hlavně z chyb písecké defenzivy. Ve 24. minutě pláchul všem Kryštof Hrala, když propadl domácí bek na útočné modré čáře. Hrala dělovkou na delší tyč nedal Křížovi šanci. Ve 28. minutě bleskově využil přesilovku Vojtěch Šilhavý, když rychle po buly zakončoval bekhendem.

Kralupy nad Vltavou nakonec dotáhly zápas do vítězného konce, i když při nich stáli všichni svatí. Písek začal rozjíždět tlak a poslední desetiminutovka patřila jemu. V 51. minutě se ujal brejk Volfa s Matiáškem – druhá jmenovaný zakončoval sám před Sochůrkem a snížil na 1:3. Dvě minuty před koncem se štěstí usmálo na Tomáše Rouska, který nachytal brankáře na švestskách bekhendovou střelou na bližší tyč. Konec zápasu se nesl v duchu píseckého tlaku, ale nepomohla ani power-play.